Kayıt Ol
Giriş
Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş
Kayıt Ol

Medyum Deneyimlerinizi,Medyumlar Hakkında Görüş ve Önerilerinizi Yazmak için Lütfen Üye Olun.Yazılarınız Hemen Yayınlanacaktır.Ayrıca Üyelerimiz İle Özel Paylaşımlarda Yapabilirsiniz

Ayrılık Acısıyla Baş Etmek

Ayrılık Acısıyla Baş Etmek

Ayrılık esasen kolay değildir fakat ayrılık ile başa çıkmak hepten kolay değildir . Şayet ilişkinizde sıkıntılar yaşarken her şeyi yöntemine sokmak amaçlı elinizden geleni yaptıysanız ve tekrardan de başaramadıysanız bu çok daha üzücüdür. Hemen yapmanız gerekli vaziyette olan ise ayrılık acısının üstesinden gelmek amaçlı çabalamaktır.

Şu anda ne hissediyor olursanız olun zaman akıp gidiyor, siz takip etseniz de etmeseniz de. İçinde bulunduğunuz his vaziyetini düşününce bu tip sözler çok rahatlatıcı değil biliyorum ama gerçekçi olmak zorundayız, öyle değil mi? Neticede halinize ağlayıp sızlamak ve sizinle beraber matem tutmak bir yarar getirmeyecek o sebeple hemen mühim vaziyette olan sizin bu durumu ne türlü atlatacağınız.

Kendine Güvenmek ve Kararlılık

Çoğu zaman ne civarı kuvvetli olduğumuzu göstermek bizi hem de çok da cazip kılar ve şayet eskiyen sevgilinizi geriye istiyorsanız bu şekilde davranmanız sizlere avantaj olanağı sağlar . Erkekler örneğin bilhassa kendine güvenen ve hükümlü kadınlardan hoşlanırlar. Ayrılıktan daha sonra sıhhatli beslenerek ve spor inşa ederek bedeninize iyi bakmak yapabileceğiniz en güzel şeydir. Kimilerinin bütün iştahı kaçıp bizzat kendilerini açlığa cezalı ederken kimisi de buzdolabının karşısına kamp kurar bu şekilde vakitlerde . Fakat her ikisi de yanlıştır. Gerçek vaziyette olan sıhhatli beslenmek ve bedeninize iyi bakmaktır. Ne demişler, dayanıklı kafa dayanıklı bedende yer alır . O yüzden beslenmenize maximum uyarı etmelisiniz. Ne aç kalın ne de çok yiyin.

Ayrıca ayrılık acısının sonrasında kendinize matem tutmak amaçlı zaman tanışmak da mühim bir adımdır. Şayet içinizden ağlamak geliyorsa ağlayın fakat bütün gününüzü de ağlayarak geçirmeyin. Şayet çok pek ağlarsanız bir de bakmışsınız kendinize acıyorsunuz. Bu tip vatandaşlar ise çekilmezdir. Küstah, nefret dolu ve sevgisiz bir insan haline gelebilirsiniz. Bu duruma gelmeyi ne siz istersiniz ne de eskiyen sevgiliniz sizi bu vaziyette rastlamak arzu eder , öyle değil mi?

Affetmek

Affetmek ayrılık acısını aşağı faktörün anahtarıdır fakat pekçok birey bunu göz ardı eder. Şayet affetmezseniz içinizde sinir ve kırgınlık barındırırsınız ve ne zaman affedemediğiniz birey ile ilgili düşünseniz aynı sinir ve kırgınlığı bir daha tekrar yaşarsınız. Bu bir ayrılığın sonrasında zihniniz ve bedeniniz amaçlı iyi değildir. Siz bu şekilde hissettikçe kim galip gelecektir? Elbette ki sizde bu hisleri barındıranlar. Ayrılıktan daha sonra bir tanesini affedebilmek iyileşmenizin temelidir. Bu sebeple onu kendiniz amaçlı affedin, onun amaçlı değil.

Sorumluluk Almak

Hiç kimse ayrılığın nedeni olarak kendini rastlamak istemez. Sizlere bunu söylemekten hazzetmiyorum ama sorumlulukları vaziyette olan sizsiniz. Her ikiniz de birbiriniz ile kurduğunuz kontakt nedeni ile sorumlusunuz. Bu ayrılıktan üzerinize düşen dersleri çıkartmalısınız.

Belki de bu civarı pek muhalefet etmemeliydiniz ya da daha az içmeliydiniz ya da tartışırken o civarı zor konuşmamalıydınız. Ya da belki ne hissettiğinizi daha tam olarak meydana koymalıydınız. Nerede yanlış yaptığınızı düşünürken adaletli ve tarafsız olmalısınız. Bu şekilde şayet eskiyen sevgilinizi geriye elde etmek istiyorsanız geliyor olacak sefer ne yapmamanız gerektiğini anlayabilir ya da önümüzdeki ilişkinizde aynı yanlışları gerçekleştirmenin önüne geçebilirsiniz.

Sevdiğinizi dünyanızın merkezi haline getirdiğiniz ve hemen o olmadan ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bu çoğunlukla bayanların daha sık sık yaptıkları bir şeydir. Heyecan etmeyin, çok kadın üstelik adam de gibi birşeyler yaşarlar. Burada mühim vaziyette olan sevgiliniz olmadan da iyi zaman geçirebileceğiniz arkadaşlarınız ve ailenizin yanınızda olmasıdır. Şayet şimdiye civarı arkadaşlarınızı ihmal ettiyseniz kaygılanmayın. Hakikat dostlarınız her an yanınızda olacaktır. Onları arayın, onlarla planlar yapın ve beraber bu ayrılığı aşmanın yöntemlerini arayın.

Bir önceki yazımız olan Eski Sevgili İle Tekrar Beraber Olmanın Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a reply