Kayıt Ol
Giriş
Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş
Kayıt Ol

Medyum Deneyimlerinizi,Medyumlar Hakkında Görüş ve Önerilerinizi Yazmak için Lütfen Üye Olun.Yazılarınız Hemen Yayınlanacaktır.Ayrıca Üyelerimiz İle Özel Paylaşımlarda Yapabilirsiniz

Eski Sevgili Beni Nasıl Geri Dönerse Ne Yapmalıyım?

Eski Sevgili Beni Nasıl Geri Dönerse Ne Yapmalıyım?

Soru : Eskiyen kız dostum ilişkimizin sona erdiğini ve beraber olma bahtımız olmadığını söyleyerek beni terk etti. Ama halen beni arıyor ve ilişkimizin sona ermesinin ne civarı berbat meydana geldiği bir yerlerde beni gördüğü ve bir sürü üzgün göründüğümü farklılık ettiği benzeri birşeyler söylüyor. ileri ki zamanlarda da yaşamının ne civarı yolunda olduğundan kritik olmasa da birileriyle görüştüğünden bahsetmekte. Ayrılalı hemen hemen 2 ay oluyor . Bir Takım birşeyler yolunda gitmiyordu ve biz çözmeyi beceremedik bunun üst kısmına ayrılmanın bizim amaçlı ek olarak iyi olduğuna hüküm vermişti. Netice olarak ne civarı acı çektiğimi gayet iyi biliyor ve beni aramasının da hiçbir maksadı yok.Beni bir bir sürü kez arayarak nereye barmak istediğini anlayamıyorum. Ne Amaçla beni aramaktan vazgeçip onu unutmama müsaade vermiyor?

Cevap :  Eskiyen kız arkadaşının aklında ne meydana geldiği dair 100% bir birşeyler ifade etmek olanaksız . Ama seni aramasının sebebi aşağıdakilerden biri olabilmektedir .

1-) Onu halen umursayıp umursamadığını, onu halen sevip sevmediğini ve senin üstünde halen bir tesiri olup olmadığını muayene etmek talep ediyor olabilmektedir . Böylelikle o ne zaman isterse yakınında olabilirsin.

2-) Seni ayrıldığı amaçlı yürek azabı çekiyor olabilmektedir . Ondan nefret etmemen amaçlı arkadaşın olmaya çalışıyordur ve en güzel bildiği biçim de bu olabilmektedir .

3-) Seni “güvenlik battaniyesi” olarak kullanıyor olabilmektedir . Tek kalınca ya da arayacak kimsesi olmadığında seni arayıp rahatlıyor olabilmektedir .

4-) Onu geriye kazanman içinsanakapıyı açıp yol göstermek talep ediyor olabilmektedir . Bu sebeple belki de kritik bir ilişkisi olmadığını söylüyordur. Başka Bir Deyişle “şu anda halen müsaitim ama bu bir sürü uzunca sürmeyebilir” diye seni dürtüyor olabilmektedir .

Bunların tümü birer ihtimaldir. Tabiki neyi ne amaçla yaptığını fakat o bilebilir. Ama ne amaçla her halükarda bana bu suali soran birey olarak senin şu anda çaresiz bir kurban benzeri davrandığını ve eskiyen kız arkadaşın seni nereye sürüklerse oraya gideceğini düşündürttü. Başka Bir Deyişle esasında eskiyen kız arkadaşının bu davranışına bir puan koymak istemiyor gibisin?

Yapman gerekli olan önce şey kendine karşın dürüst olmaktır. Hakikaten istediğin nadir? Seni aramayı kesmesi mi yoksa seni geriye istediğini söylemesi mi? Ya da en azından bu konuyla alakalı ek olarak açık olması mı?

Eğersizi aramayı kesmesi ve böylelikle onu unutup hayatınıza aynı ritimde devam etmek dair hakikaten ciddiysen bunu eskiyen kız arkadaşına doğrudan olarak söyleyebilir, seni aramamasını isteyebilirsiniz. Ayrıcaeğerbunu ifade etmek zor geliyorsa telefonlarını açmayabilirsin, değil mi?

Hiç kesinlikle onu unutmak ve yaşamına aynı ritimde devam etmek o civarı da zordur . Amaeğeristediğin hakikaten buysa ne civarı erken başlarsan o civarı iyidir.Eğereski kız arkadaşının keyfine bırakırsan her geçtiğimiz gün ek olarak çaresiz ve öfkeli ve kırgın olacaksın ve özünden nefret edeceksin.

Bir önceki yazımız olan Kocaya İstediğini Yaptırma Duası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a reply